Konferencja w Edynburgu

8th EUROPEAN CONFERENCE FOR SOCIAL WORK RESEARCH (ESWRA 2018) UNIVERSITY OF EDINBURGH SCOTLAND

Przedstawiciel naszego Centrum Badań nad Rodziną – Dr Jarosław Przeperski w czasie  8. Europejskiej Konferencji Badań w Pracy Socjalnej (8th European Conference For Social Work Research – ESWRA 2018), która odbyła się na Uniwersytecie Edynburskim w Szkocji prezentował wyniki swoich badań dotyczących integracji usług na rzecz rodzin. Prezentacja pod tytułem „Exploring the interprofessional cooperation of child and family welfare institutions” spotkała się z życzliwym przyjęciem. Konferencja, która zgromadziła ponad 600 badaczy, była okazją do wielu naukowych spotkań, dyskusji dotyczących pracy socjalnej z rodzinami a także promocji naszego Centrum. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania przyczyną się do silnego umiędzynarodowienia Centrum i prowadzenia badań w zespołach złożonych z naukowców z różnych krajów.

Ponadto w ramach struktury ESWRA (The European Social Work Research Association) powstała specjalna grupa, która będzie podejmowała namysł nad pracą socjalną w krajach postsocjalistycznych. Jednym z moderatorów grupy został dr Jarosław Przeperski.