1st International Scientific Conference of Research on Family Services

Międzynarodowa konferencja 1st International Scientific Conference of Research on Family Services, organizowana przez nasze Centrum Badań nad Rodziną odbędzie się już wkrótce, w dniach 11-13.03.2019 r. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w otwartej sesji naukowej prosimy przesyłać swoje zgłoszenie mailowo na adres: family [dot] confatumk [dot] pl do dnia 1.03.2019 r. Potwierdzeniem uczestnictwa w konferencji będzie mail zwrotny od organizatorów.

Pierwszego dnia (11.03.19) o godz. 9:30 w Sali posiedzeń Rady Wydziału na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK odbędzie się sesja inaugurująca trzy dni obrad i wymiany myśli. W czasie sesji plenarnej usłyszymy prof. Briana Tayolora z Ulster Iniversity w Belfaście, prof. Stevena Sek Yum Ngai z Chińskiego Uniwersytetu w Hong Kongu oraz kierownika Centrum Badań nad Rodziną WNP UMK – dr. Jarosława Przeperskiego.

Głównym celem konferencji jest naukowa refleksja nad badaniami systemów wsparcia rodzin i dzieci, będącymi podstawą tworzenia polityk i rozwiązań opartych na wiedzy i dowodach naukowych. Istotnym celem jest powołanie sieci współpracy znaczących ośrodków naukowych podejmujących badania w obszarze familiologicznym.

Uczestnikami konferencji są przede wszystkim naukowcy z zagranicznych ośrodków akademickich. Z zaproszonych 60 uczestników, 40 osób to przedstawiciele 22 krajów reprezentujących 5 kontynentów. Wśród prelegentów będziemy gościć między innymi badaczy z King’s College London (Wielka Brytania), Osaka University (Japonia), Prinston Univeristy (USA), Chinese University of Hong Kong (Chiny), University of Auckalnd (Nowa Zelandia), Univeristy of Kenia, Ulster University (Irlandia Północna), Birgham Young University (USA), Lomonosov University (Rosja), Doha International Family Institute Qatar (Katar), Durres University (Albania), VIA University College (Dania), University of Zagreb (Chorwacja),  Saint Petersburg University (Rosja), Democritus University of Thrace (Cypr), Ecole Universitaire Internationale (Włochy), University of Pablo de Olavide (Hiszpania), University of Sheffield (Wielka Brytania), University of Salford (Wielka Brytania), Utrecht University (Holandia), The Maria Kopp Institute (Węgry), Ankara Yildirim University (Turcja).

Konferencja jest organizowana w ramach projektu „Kooperacja - efektywna i  skuteczna” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Priorytet II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.5 Skuteczna pomoc społeczna, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.