WYKŁAD OTWARTY - Przegląd literatury: Metody wyszukiwania,oceny i syntezy.

WYKŁAD OTWARTY

Przegląd literatury: Metody wyszukiwania, oceny i syntezy.

Profesor Brian Taylor

Data: 20 marca 2020 r. godz. 10.00-11.00

Miejsce: Sala 349, Instytut Nauk Pedagogicznych, ul. Lwowska 1, 87-100, Toruń

Szczegóły wykładu

Przegląd literatury stanowi istotną część każdego artykułu naukowego. Dane zebrane podczas przeglądu literatury są wykorzystywane do poparcia lub obalenia hipotezy, wyników oraz interpretacji wniosków z wyników w pracy badawczej. Umiejętność wyszukiwania odpowiedniej literatury, analizowania i syntezy danych z przeglądu literatury jest niezwykle ważną umiejętnością dla każdego badacza. Profesor Brian Taylor  zaprezentuje kilka podstawowych metod, aby w sposób jak najlepszy wykorzystać wiedzę do pisania prac naukowych, badawczych o wysokim potencjale publikacyjnym.

O mówcy

Profesor Brian Taylor jest profesorem pracy socjalnej na Uniwersytecie Ulster w Belfaście w Irlandii Północnej. Jest ekspertem w badaniach dot. profesjonalnego osądu, podejmowania decyzji, narzędziach i procesach oceny, ryzyka i wykorzystaniu wiedzy do informowania praktyki. Publikował wiele prac badawczych z zakresu ww.

Profesor Brian Taylor jest członkiem Akademii Nauk Społecznych (Wielka Brytania) i był jednym z założycieli a obecnie członkiem w  European Social Work Research Association.