1st International Scientific Conference of Research on Family Services

W dniach 11 - 13 marca 2019 r. odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „1st International Scientific Conference of Research on Family Services”, organizowana przez Centrum Badań nad Rodziną WNP UMK.
Wykład inauguracyjny miał miejsce 11 marca w sali posiedzeń Rady Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. W czasie sesji plenarnej zostały wygłoszone wykłady gości specjalnych :  prof. Briana Taylora z Ulster University w Belfaście oraz  prof. Stevena Sek Yum Ngai z Chińskiego Uniwersytetu w Hong Kongu, Ignacio Sociasa z International Federation for Family Development (IFFD),  oraz przedstawiciela Centrum Badań nad Rodziną WNP UMK - dr. Jarosława Przeperskiego.
Głównym celem konferencji była naukowa refleksja nad badaniami systemów wsparcia rodzin i dzieci, będącymi podstawą tworzenia polityk i rozwiązań opartych na wiedzy i dowodach naukowych. Istotnym celem jest powołanie sieci współpracy znaczących ośrodków naukowych podejmujących badania w obszarze familiologicznym.

Tematy i abstrakty wygłoszonych referatów