Wspólna walka na rzecz rodzin

Podpisanie przez Polskę unijnej deklaracji dotyczącą działań na rzecz niwelowania ubóstwa i wykluczenia społecznego dzieci i rodzin.

W dniu 27 listopada 2020 r. Minister rodziny i polityki społecznej - Marlena Maląg złożyła podpis pod unijną deklaracją pt. „Przezwyciężanie ubóstwa i wykluczenia społecznego - łagodzenie wpływu COVID-19 na rodzin. Celem jest  współpraca na rzecz rozwoju perspektyw dla budowania silnych dzieci.

Podpisanie przez Polskę deklaracji to kolejny wyraz naszego pełnego zaangażowania w działania na rzecz poprawy sytuacji rodzin i dzieci - mówiła minister Marlena Marląg. Od początku wybuchu pandemii szczególną uwagą obejmujemy rodziny zagrożone wykluczeniem społecznym, które w ostatnich miesiącach zmagają się ze skutkami pandemii. Planowo realizujemy wszystkie nasze programy prorodzinne, takie jak Rodzina 500+, Dobry start czy Posiłek w szkole i w domu. Dodatkowo niemal przez cały czas trwania pandemii wspieramy rodziców poprzez realizację wypłat dodatkowego zasiłku opiekuńczego – podsumowuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Deklarację „Przezwyciężanie ubóstwa i wykluczenia społecznego - łagodzenie wpływu COVID-19 na rodziny - współpraca na rzecz rozwoju perspektyw dla silnych dzieci” zainicjowała niemiecka prezydencja w Radzie UE i obecne trio prezydencji: Portugalia, Słowenia i Niemcy. Z uwagi na brak możliwości zorganizowania Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów (EPSCO) w tradycyjnej formie, prezydencja niemiecka poprosiła, aby ministrowie krajów, które przyłączą się do deklaracji, podpisali ją indywidualnie.

Więcej informacji znajduje się na stronie.