Ruszyła kampania społeczna promująca Dziecięcy Telefon Zaufania

– Jeśli Ty albo Twoi znajomi staliście się ofiarami przemocy albo celem hejtu; jeśli zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, albo nie masz po prostu z kim pogadać; jeśli myślisz, że wszystko straciło sens… Nie czekaj, zadzwoń na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania 800 12 12 12 albo napisz na naszym czacie na stronie brpd.gov.pl – zachęca Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Telefon i czat są czynne całą dobę, także w nocy, święta i weekendy. Czekają tam specjaliści, prawnicy i psycholodzy, którzy pomogą, porozmawiają i wskażą drogę wyjścia z kłopotów. Telefon i czat są darmowe i anonimowe. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zdecydował o rozszerzeniu jego działalności na całą dobę, a także uruchomił specjalny czat internetowy – dyżurują tam specjaliści prawnicy i psycholodzy, którzy pomagają dzieciom i młodzieży.

SOS czat dostępny po kliknięciu w ten link